متن

 

تافی و شکلات چیست؟

تافی و شکلات یک نوع خوراکی شیرین و جذاب است که در طرح و رنگ های متنوع در بازار به فروش می رسد. در واقع تمام شکلات های میوه ای یا کاکائویی به عنوان تنقلات به شمار می روند. معمولاً تافی و انواع شکلات تا ۲ ماه سالم باقی می مانند در صورتی که کارخانه بخواهد بیش از یک سال انواع شکلات را در انبار نگه داری کند مواد انرژی ها و تمام خواص شکلات از بین می رود. توجه داشته باشید که انبار محصولات این چنینی باید دارای جریان هوا باشد تا بدین ترتیب شکلات ها حدود ۶ ماه ماندگاری داشته باشند.

امروزه انواع کارامل، کرم کاکائو و شکلات های مغزدار با بسته بندی های جذاب در بازار موجود است. خوردن تافی و شکلات برای تمام افراد چه کوچک چه بزرگ جذاب است. طعم مدل های متنوع شکلات با هم فرق دارد. لازم به ذکر است که دانه کاکائو در ایران وجود ندارد و انواع دانه کاکائو به صورت محصول وارداتی در ایران به فروش می رسد.

شکلات ها را از لحاظ رنگ و طعم به چهار دسته تقسیم بندی کردند. شکلات تیره با ۳۵ درصد کاکائو و هیچ گونه شیر،  شکلات شیری با ۲۵ درصد کاکائو و مقداری شیر، شکلات کم شیرین که برای استفاده در غذاها کاربرد دارد و شکلات سفید که از چربی دانه کاکائو تولید می شود.

اسانس های متعددی در تولید انواع شکلات به کار می رود. اسانس هایی همچون پرتقال، نعنا، توت فرنگی و موز از جمله اسانس های پرکاربرد در تولید شکلات های جذاب می باشد . علاوه بر این مغزهای بادام، گردو و  فندق در تولید شکلات های کاکائویی کاربرد فراوان دارد. حتی از موادهای دیگر همچون مویز، کشمش، کارامل، مربا و … برای تهیه انواع تافی و شکلات کاربرد بسیار زیادی دارند.

میزان مصرفی شکلات در کشور ایران

 

شاید از نظر شما  مصرف تافی و شکلات زیان آور است اما اینطور نیست و حتی خواص فراوانی نیز دارد.  کاکائو موجود در شیرینی و شکلات موجب تقویت شدن عضلات قلب می شود و رگ های عروقی را کاملاً باز می کند. با وجود تبلیغات منفی که در ایران شنیده یا دیده می شود میزان مصرفی شیرینی و شکلات کاهش پیدا خواهد کرد به طوری که مصرف انواع شکلات در کشور های اروپایی ۱۰ کیلو اما در کشور ایران حدود ۳ کیلو برای هر نفر است.

معمولاً جوانان تا سنین ۵۵ سال مقداری تافی و شکلات را در سبد خرید خود قرار می دهند. شکلات یکی از پرطرفدارترین خوراکی های جهان است که از آن به عنوان کادو نیز استفاده می شود. خوردن شکلات به همراه یک چایی تازه دم یا قهوه می تواند یک ترکیب بسیار جذابی را ایجاد کند.

مزیت های تولید و عرضه شکلات

بالا بودن ارزش افزوده، بالا بودن شرایط صادرات انواع تافی و شکلات، کیفیت بالای محصولات داخلی مزیت های تولید شکلات می باشد.

مشکلات ناشی از تولید شکلات

  • واردات شکلات از کشورهای دیگر
  • واردات انواع شکلات به صورت قاچاق
  • بالا رفتن قیمت شکر
  • کم شدن روغن

 

کد آیسیک مرتبط با تولید تافی و شکلات

کد آیسیک، یک سیستم بین المللی برای طبقه بندی استاندارد صنایع است که به کمک آن می توان هویت کالاها، قطعات، مدارک و اموال را به سادگی تعیین کرد. با استفاده از این سیستم کدگذاری، صحت کلیه اطلاعات مربوط به محصولات در تمامی واحدها و شرکت ها، تأیید می شود.

 

شرح کالا

کد آیسیک

تافی ساده

۱۵۴۳۴۱۲۴۰۰

تافی شیری

۱۵۴۳۴۱۲۴۰۱

تافی مرکب

 

تافی مغزدار

۱۵۴۳۴۱۲۴۰۳

انواع تافی

۱۵۴۳۳۱۲۳۹۹

شکلات مرکب

۱۵۴۳۴۱۲۳۸۶

شکلات تیره یا تلخ

۱۵۴۳۴۱۲۳۸۳

شکلات شیری

۱۵۴۳۴۱۲۳۸۱

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد تعرفه مرتبط با تولید تافی و شکلات

 

تعرفه گمرکی، یک کد هشت رقمی است که از چهار بخش دوگانه تشکیل شده و برای شناسایی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص، مورد استفاده قرار می گیرد. تعیین این عدد در هر کشوری معیارهای خاص خود را دارد و به شکلی متفاوت ارائه می گردد.

در ایران، میزان تولید داخلی کالا، یکی از معیارها برای تعیین این رقم می باشد. 

شیرینی‌ (همچنین ‌شکلات‌ سفید)،‌ بدون ‌کاکائو.

Sugar confectionery (including white chocolate), not containing cocoa.

1704

شکلات و سایر فرآورده‌های خوراکی دارای
کاکائو.

Chocolate and other food preparations containing cocoa.

1806

 

 

 

 

 

وضعیت واردات و صادرات تولید تافی و شکلات

 

نمودار و جدول میزان واردات و صادرات تولید تافی و شکلات به شرح زیر می باشد:

 

 

جدول وضعیت واردات و صادرات تولید تافی و شکلات به تفکیک سال

 

روش بسته بندی برای صادرات

توجه داشته باشید بسته بندی محصول بسیار مهم است زیرا اگر درست و اصولی بسته بندی نشود امکان فاسد شدن محصول وجود دارد. پس از بسته بندی کردن، تمام محصولات به داخل کارتن های مخصوص هدایت شده و پس از آن به انبار تولید انتقال می یابد.

یکی دیگر از خدمات ترخیص کالای شرکت بازرگانی ترخیص لاین ترخیص شکلات و تافی از گمرک می باشد.

گروه بازرگانی ترخیص‌لاین می‌تواند با بهره‌گیری از کادری مجرب و تجربه چندین ساله در زمینه صادرات شکلات و تافی نسبت به تامین کالای مورد نظر شما و یا ترخیص آن در تمامی گمرکات کشور اقدام نماید. همچنین امور مربوط به حمل دریایی، هوایی و زمینی به طور کامل برای مشتریان عزیز انجام می­‌شود که می­‌توانید جهت استعلام قیمت حمل صادراتی و مشاوره رایگان برای ترخیص شکلات و تافی با کارشناسان ترخیص‌لاین تماس بگیرید.