رب گوجه‌فرنگی

 

بهترین رب گوجه‌فرنگی و با کمترین قیمت را چگونه تامین کنم؟ برای صادرات رب گوجه‌فرنگی به چه مجوزهایی نیاز است؟ آیا صادرات رب گوجه‌فرنگی ممنوع است؟ رب گوجه‌فرنگی را در چه حجمی می‌توان صادر کرد؟ رب اسپتیک چیست؟ برای رسیدن به پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید.

براساس آمار گمرک در سال 1397 بیش از 100 هزار تن رب گوجه‌فرنگی به ارزش  141 میلیون دلار از کشور صادر شده است. استرالیا، افغانستان، امارات متحده عربی، انگستان، آذربایجان، آلمان، بحرین، پاکستان، عراق، روسیه، قزاقستان، قطر، کانادا و کویت از عمده مقاصد صادراتی رب ایرانی در سال 1397 بوده است. جهت دسترسی به اطلاعات صادرات رب به تفکیک کشورهای مقصد صادرات، گمرک صادرکننده و میزان صادرات می‌توانید فایل مربوطه را دانلود نمایید.

تعرفه و مجوزهای رب گوجه‌فرنگی

رب گوجه‌فرنگی با تعرفه گمرکی 20029010 دارای حقوق ورودی 55% بوده و مشمول استاندارد اجباری و مجوز بهداشت می‌باشد. در حال حاضر رب گوجه‌فرنگی در اولویت کالایی 4 قرار دارد و ثبت سفارش و واردات آن ممنوع است. اما جهت صادرات رب گوجه‌فرنگی مشکلی وجود نداشته و صادرات آن آزاد است.

صادرات رب گوجه‌فرنگی در حال حاضر تنها در بسته‌بندی‌های کمتر از 5 کیلوگرم امکان‌پذیر بوده و صادرات رب فله و رب اسپتیک ممنوع می‌باشد. گرچه با توجه به بخشنامه شماره 170 گمرک ایران در سال 98 تا تاریخ اول دی‌ماه 98، صادرات رب گوجه‌فرنگی در حجم‌های متفاوت آزاد بوده است اما در حال حاضر برای صادرات آن از لحاظ حجمی محدودیت وجود دارد. همچنین جهت صادرات رب ‌گوجه‌فرنگی نیاز به اخذ مجوز استاندارد بوده و صادرات آن با کارت بازرگانی غیرتولیدی هم امکان‌پذیر می‌باشد.

ارزش گمرکی رب‌ گوجه‌فرنگی

ارزش رب گوجه‌فرنگی در برندهای مختلف و بسته‌بندی قوطی ‌با وزن 800 گرم برای هر عدد1.1 دلار، برای رب شیشه‌ای 700 گرمی هر عدد 0.97 دلار و در ظروف 4.5 کیلوگرمی هر عدد 5.72 دلار می‌باشد.

رب اسپتیک چیست؟

شاید شما هم واژه اسپتیک را شنیده باشید و برایتان این سوال پیش آمده باشد که رب اسپتیک چیسست؟ و یا تفاوت آن با رب فله چیست؟ در جواب باید گفت که اسپتیک (Aseptic) یک نوع روش بسته‌بندی می‌باشد. امروزه استفاده از روش اسپتیک کاربرد گسترده‌ای جهت بسته‌بندی مواد غذایی دارد. در این فرآیند مواد غذایی با استفاده از روش‌های گرمایی و در زمان کوتاه استریل شده تا کیفیت مواد غذایی حفظ شود و سپس درون بسته‌های ضدعفونی شده پر می‌شوند. رب اسپتیک در بشکه‌های 220 لیتری جهت صادرات پر شده و معمولا با بریکس 32 تا 38 به بازار عرضه می‌شود. بنابراین بسته‌بندی اسپتیک سبب ماندگاری طولانی‌تر مواد غذایی در فضای آزاد شده و برای نگهداری آن نیاز به سردخانه نداریم. همین موضوع سبب شده است تا نسبت به انواع فله، تقاضای بیشتری برای رب اسپتیک وجود داشته باشد.

منظور از بریکس رب گوجه‌فرنگی چیست؟

رب گوجه‌فرنگی از تغلیظ آب گوجه‌فرنگی بدست می‌آید و به صورت کنسروی، فله و اسپتیک به بازار عرضه می‌شود. کیفیت رب گوجه‌فرنگی با پارامترهای مختلف فیزیکی و شیمیایی سنجیده می‌شود. بریکس رب یکی از مهمترین پارامترهای فیزیکی سنجش کیفیت رب بوده و نشان‌دهنده غلظت رب گوجه‌فرنگی می‌باشد.  این شاخص نسبت مواد جامد محلول در رب را بدون درنظر گرفتن نمک اندازه‌گیری می‌کند. مطابق استاندارد تعریف شده توسط سازمان ملی استاندارد بریکس رب گوجه‌فرنگی باید حداقل 25 باشد. معمولا بریکس رب کنسروی 25 تا 28، بریکس رب فله 28 تا 32 و بریکس رب اسپتیک 32 تا 38 می‌باشد.

گروه بازرگانی ترخیص‌لاین می‌تواند رب گوجه‌فرنگی را در تمامی گمرکات کشور و با بهره‌گیری از کادری مجرب ترخیص کند. همچنین با توجه به تجربه چندین ساله ما در زمینه صادرات رب و بهره‌مندی از تخفیف‌های تجاری بیشتر، برای مشتریان عزیز در شهر مشهد این امکان فراهم شده است که رب گوجه‌فرنگی در کیفیت‌ها و بریکس‌های دلخواه و با کمترین قیمت تامین شده و امور مربوط به ترخیص آن به رایگان انجام شود. جهت مشاوره رایگان در قسمت تماس با ما با کارشناسان ترخیص‌لاین تماس بگیرید.