متن

صادرات کیک و شیرینی

صادرات کیک و شیرینی شامل انواع کیک ، کلوچه ، بیسکویت ، ویفر، شکلات ، آبنبات، غلات حجیم شده، فراورده های کاکائویی، آدامس، تافی، فراورده های حاصل از دانه کاکائو می شوند که مقاصد صادراتی آن، عمدتاً کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه، اروپای شرقی و برخی از کشورهای غربی هستند.

بیسکوئیت ، کیک،ویفر

 

کیک و کلوچه و البته مشتقاتی مثل ویفر و بیسکوییت و ...مواردی دیگر مثل این هم شامل ان می ­شود اما اساساً مطلب ما درمورد کیک و کلوچه و بیسکوئیت ومشتقات آن جزو محصولات خوراکی هستند که دارای مزیت­های خاصی داخل کشور ما هستند و ما می ­توانیم از این مزیت­ ها برای صادرات این محصول استفاده بکنیم.

 

مزایای صادرات کیک و کلوچه ایران

مزیت اول

استاندارد بودن ماشین آلات و محصولات تولید شده در کشور

نکته اول، کیک و کلوچه­ هایی که در داخل کشورتولید می­ شود اکثراً تمام استانداردها و ماشین آلات کافی دارند و از طرفی دیگر ماشین آلاتی که در داخل ایران  تولید می­ کنند، ماشین آلات اتومات و تجهیزات کاملی هستند که بهداشت هم آنها را تایید می­ کند. و در صادراتش هم به مشکل آنچنانی در این حوزه برنمیخوریم. حالا ممکن است در بسته بندی­ها باید یک سری تغییرات کوچکی داده بشود اما تجهیزات، این امکان را به ما داده که در بازارهای خارجی آن را عرضه بکنیم.

 

مزیت دوم

ارزان بودن سوخت و مواد اولیه و تاثیر مثبت آن بر قیمت رقابتی

نکته بعدی بحث انرژی است. اکثرمحصولات بخاطرهزینه انرژی و فرآوری بسیار بالایی دارند و از طرفی، داخل کشور ما هزینه سوخت بسیار ارزان است و نیروی انسانی هزینه پایینی دارد ، منجر به این می ­شود که قیمت تمام شده نسبت به کشورهای دیگر که هزینه سوخت بالایی دارند به­ صرفه­ تر در بیاید وظرفیت صادراتی این کالا را بتواند رقابتی بکند. با توجه به قیمت، قیمت رقابتی برای ما ایجاد بکند و ما راحت­ تر بتوانیم بازارهای خارجی خوب­تری برای آن پیدا بکنیم.

 

مزیت سوم

عدم فساد پذیری سریع محصول

کیک و کلوچه مثل محصولات دیگر خیلی زود فاسد نمی ­شود و این بُعد مسافت و نگهداری در کانتینر یخچالیش را کمتر می­ کند و بهتر شما می­ توانید در این زمینه فعالیت داشته باشید. بعضی از محصولاتش بصورت عمومی در یک فضای معمولی که رطوبت نباشد مدتها ماندگاری دارد و از طرفی بسته بندی­هایش هم به نوعی است که می­ تواند با شرایط محیطی، خودش را حفظ کند. یعنی شما در یک کانتینری که فضای بسته مطلوبی داشته باشد، راحت می­ توانید این کار را انجام بدهید.

 

مزیت چهارم

هزینه تمام شده برای ارسال نمونه پایین است

با توجه به اینکه طعم و مارک و برند و شکل و ظاهری متعددی دارد، مشتری تمایل دارد اکثراً نمونه محصول را ببیند و با توجه به اینکه نمونه­ هایش بسیار ارزان قیمت است، فقط هزینه پست آن مطرح است و شما می­ توانید با ارسال چند نمونه برای مشتری با یک هزینه بسیار کمی، فضا را برای اینکه نظر مشتری را جلب کنید ایجاد کنید و نمونه­ های شما را ببیند.

 

مزیت پنجم

مصرف کننده این محصول در سراسر دنیا وجود دارد.

از مزیت­های مهم این کالاها این است که در تمام دنیا مصرف می­ شود ،اکثر مخاطبان در سایر کشورها این محصولات را می­ پسندند و از آن استفاده می­ کنند. حالا ممکن است بعضی از کشورهای دنیا طعم و ذائقه­ شان فرق کند اما اساساً کیک و کلوچه را بعنوان یک کالای مصرفی اکثر دنیا پذیرفته­ اند و از آن استفاده می­ کنند و ما هم تولیدات سنتی خاص خودمان را داریم و طعم­ هایی دارد که مشتری­ها ممکن است آن را بپسندند و  بازارهای خیلی خوبی برای آن ایجاد بشود. قیمت بسیار پایین آن، شرایط مصرف بسیار زیادی ایجاد می ­کند.

مزیت ششم

یکبار مصرف نیست و دائما مصرف می شود.

کیک و کلوچه شاید بگوییم بین ضروری و غیرضروری ست، کالای بسیار پرمصرف و پرمتقاضی هست . مردم در تمام دنیا مصرف کننده این محصول هستند و شما می­ توانید جایگاه­های خوبی برای فروش این محصول پیدا بکنید.

میتوان در بازار های جهانی برای خودتان جایگاه­های  خیلی خوبی بدست بیاورید و محصولتان را عرضه کنید. خیلی از بازارهای دنیا دنبال عرضه کالای خوب هستند و شما می ­توانید از این فرصت استفاده کنید.

 گندم در ایران نسبتاً قیمتش خیلی خوب است، آرد خیلی خوب است، محصولی مثل شکر خیلی خوب است و قیمت سوخت که در دنیا از همه بیشتر هست، در ایران خیلی عالی هست، و این مزیت­ها می ­تواند کمک کند قیمت تمام شده شما بسیار پایین دربیاید.

 

نکات دیگر از صادرات کیک و شیرینی و..

صادرات کالا به خارج از مرزهای کشور می تواند تجارت شما را تغییر دهد. مانند هر تغییر اساسی در نحوه تجارت ، خطرات و همچنین مزایایی در تجارت از طریق صادرات کالا وجود دارد که به عنوان یک صاحب کسب و کار باید در نظر بگیرید . قبل از شروع به ارسال کالا به بازارهای خارج از کشور باید همه ی جوانب را در نظر بگیرید .
تولیدکنندگان و تاجران کالا از طریق صادرات کیک میتوانند بازارهای خود را به میزان قابل توجهی گسترش دهند و وابستگی کمتری به یک بازار خاص داشته باشند و در روزهایی که ممکن است بعضی بازارها از رونق خارج شوند هدفشان را روی بازارهای دیگر متمرکز کنند. یکی دیگر از مزایای صادرات کیک و شیرینی، تولید بیشتر است که می تواند منجر به صرفه اقتصادی بزرگتر و حاشیه بهتر شود . یکی از نکات قابل توجه اختصاص بودجه بیشتر به تحقیق و توسعه می باشد زیرا می توانید محصولات موجود را متناسب با بازارهای جدید تغییر دهید. صادرات کیک و شیرینی به کشورهای همسایه علاوه بر ایران توسط کشورهای دیگر از جمله ترکیه نیز انجام می شود تولیدکنندگان این کشور با شناسایی دقیق نیازهای بازارهای مبدا جز صادرکنندگان بزرگ محسوب می شوند . تولید کنندگان کیک و شیرینی جهت صادرات این محصول باید با ارتقا کیفیت ، منطبق بر بازارهای جهانی جایگاه خود را در صادرات حفظ نمایند.

  • لازم به ذکر است که همه ی محصولات رابه طور دقیق و جزئی نمی توان بررسی کرد و به همین علت گروهی از کالا ها را که مرتبط به کالای مورد نظر شما است، تحلیل و بررسی میکنیم تا استعداد های بازار محصول منتخب را در مناطق مختلف دنیا بشناسیم.
  • تمام گزارشات زیر براساس آنچه تا پایان سال 2019 میلادی در گمرکات اظهار و ثبت شده، درج شده است.
  • تلاش بر این است که با مطالعه این گزارشات فضای تجاری محصول مدنظرتان را بهتر بشناسید و با آگاهی بیشتر اسباب نتیجه گیری قوی تر را برای تجارت فراهم آورید.


 

آمار صادرات کیک و کلوچه و ....

هدف شناسایی رقبا در بازارهای جهانی است.

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-e1573292519253.png  رقم کل صادرات: ۳۷,۷۵۲,۲۳۱,۰۰۰ دلار

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-e1573292519253.png  میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۵/۴ درصد

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-e1573292519253.png  میزان رشد یکساله ارزش هر واحد:  ۱۰ درصد

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-e1573292519253.png  میانگین فاصله از کشور وارد کننده: ۲,۱۹۲ KM

آمار واردات کیک و کلوچه و....

هدف شناخت متقاضیان و پتانسیل ها در بازار جهانی است.

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-1-e1573300680609.png  رقم کل واردات: ۳۶,۸۴۶,۴۸۸,۰۰۰ دلار

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-1-e1573300680609.png  میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۴ درصد

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-1-e1573300680609.png  میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۱۰ درصد

https://aradbranding.com/wp-content/uploads/2019/11/cross23-1-e1573300680609.png  میانگین فاصله از کشور صادر کننده: ۲,۳۱۷ KM

 

بنظر شما چرا صادرات کیک و کلوچه در سال های اخیر افزایش و رشد داشته است؟

نمودار صادرکننده ها

نمودار میله ای زیر، نشان دهنده ی رتبه و حجم صادرات کشور های جهان است.

نمودار وارد کننده ها و میانگین فاصله از مبدا

هرچه دایره ها به سمت بالاتر باشند گویای این است که فاصله ی کشور واردکننده تا محل تامین آن بیشتر است به عبارتی شعاع فاصله ای که میتوانیم در آن فعالیت کنیم بیشتر است.
اگر خط عمودی این نمودار زیر ۲ الی ۳ هزار کیلومتر را نشان بدهد یعنی حمل و نقل و تامین کالای مورد نظر بسیار مهم و موثر می باشد پس راهکارهای حمل و نقلی را باید بررسی کرد.
تامین برخی از کالاها محدود به کشورهای خاصی است لذا تامین آن از کشورهای دورتر انجام میشود و به علت ارزش زیاد آن محصول حمل و نقل در آن مطرح نیست.

 

ایران تا شعاع ۴ هزار کیلومتری قابلیت پوشش و صادرات در ۴۰ الی ۵۰ کشور را دارد.

نمودار نرخ رشد واردات

نمودار عمودی نشان دهنده مقدار رشد یکساله بازار محصول انتخابی و نمودار افقی نشان دهنده ی رشد بازار در ۵ سال گذشته می باشد.هرچه نمودار به صفر نزدیکتر باشد به این معنا است که میزان رشد بازار این محصول کاهش پیدا کرده، در حال کوچکتر شدن است و دارای ظرفیت های رشد زیادی نیست. چنانچه زیر صفر و منفی باشد یعنی فرصت های تجاری این بازار در حال از بین رفتن است و آینده قابل پیش بینی ندارد و تمرکز اصلی را باید روی بازار کشورهای بالای نمودار گذاشت. حجم و اندازه دایره های این نمودار نیز نشان دهنده ی رقم میزان تجارت کشورهاست.

صادرات کیک و شیرینی به ۶۵ کشور جهان

در کشورمان ایران بیش از ۱۰۰ تولید کننده کیک، کلوچه و بیسکوئیت وجود دارد . با توجه به مصرف بالای این کالاها در کل دنیا و همچنین ایران همواره این صنعت مورد توجه تولید کنندگان داخلی می باشد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی گمرک، ایران برای محصول کیک و شیرینی به ۶۵ کشور دنیا از جمله عراق، افغانستان، قطر و … صادرات دارد . کیفیت بالای تولیدات کیک و شیرینی در ایران و سخت گیری به جای سازمان غذا و دارو بر سلامت محصولات غذایی باعث شده کیک و شیرینی های تولید داخلی جایگاه خود را در بازارهای جهانی بدست آورند.

صادرات کیک به عراق

یکی از کشورهای بزرگ و مهم در همسایگی ایران کشور عراق می باشد. از دیرباز روابط تجاری میان دو کشور همسایه ایران و عراق از رونق خاصی برخوردار بوده است. اشتراکات مذهبی نیز باعث شده سالانه تعداد زیادی از زائران ایرانی به زیارت امکان متبرکه کشور عراق روانه شوند، همچنین عراقیان زیادی هرساله جهت سفرهای زیارتی و سیاحتی به ایران سفر کنند. بررسی بازارها و شناسایی سلیقه و ذائقه کشور مقصد اولین قدم در صادرات کالا و به صورت ویژه صادرات کیک به خارج از کشور می باشد. بر اساس تحقیقات صورت کیک و شیرینی یکی از کالاهای پرمصرف در بازارهای این کشور می باشد . صادرات کیک علاوه بر صرفه اقتصادی برای تولید کننده و در نهایت برای کل کشور باعث گسترده شدن روابط تجاری و تامین کالای بازارهای هردو کشور خواهد شد.

 

 

کد تعرفه گمرکی

شیرینی (Pastry) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره ۱۷۰۴ شناخته می شود.

کیک و کلوچه (Cookie and cake) در گمرک جهانی با  کد تعرفه (HS Code) به شماره ۱۹۰۵ شناخته می شود.

 

شرح کالا

شرح کالا (انگلیسی)

کد تعرفه

شیرینی‌ (همچنین ‌شکلات‌ سفید)،‌ بدون ‌کاکائو.

Sugar confectionery (including white chocolate), not containing cocoa.

1704

ـ بیسکوئیت‌هایی که به آنها مواد شیرین‌کننده افزوده‌اند؛ وافل‌ها (Waffles) و ویفرها (Wafers):

- Sweet biscuits; waffles and wafers:

 

وافل‌ها و ویفرها

-- Waffles and wafers

19053200

 

گروه بازرگانی ترخیص لاین اماده همکاری و مشاوره به تجار گرامی در خصوص صادارت  انواع کیک و کلوچه ، ویفر، وافل ، بیسکوییت و دیگر شیرینی جات میباشد.

گروه بازرگانی ترخیص‌لاین می‌تواند با بهره‌گیری از کادری مجرب و تجربه چندین ساله در زمینه صادرات بیسکویت ،کیک ،ویفر و... نسبت به تامین کالای مورد نظر شما و یا ترخیص آن در تمامی گمرکات کشور اقدام نماید. همچنین امور مربوط به حمل دریایی، هوایی و زمینی به طور کامل برای مشتریان عزیز انجام می­‌شود که می­‌توانید جهت استعلام قیمت حمل صادراتی و مشاوره رایگان برای ترخیص محصول خود با کارشناسان ترخیص‌لاین تماس بگیرید.