گمرک زاهدان

ترخیص کالا در گمرک زاهدان- تماس با ما: 09152061630

گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان با وسعتی بیش از 11% خاک ایران بعد از استان کرمان پهناورترین استان ایران است. این استان با داشتن 1100 کیلومتر مرز مشترک با دو کشور پاکستان و افغانستان و دسترسی به آب‌های آزاد از طریق بندر چابهار از موقعیت ترانزیتی ویژه‌ای برخوردار است. سیستان و بلوچستان تنها استان ایران است که با کشور پاکستان مرز مشترک دارد. مرکز استان سیستان و بلوچستان شهر زاهدان بوده که از طریق ریلی با میرجاوه و کشور پاکستان و همچنین از طریق کرمان با راه‌آهن سراسری ایران در ارتباط است.

این استان دارای 12 گمرک می‌باشد که عبارتند از: گمرک زاهدان، گمرک ایرانشهر، گمرک سراوان، گمرک بازارچه کوهک، گمرک بازارچه مرزی جالق، گمرک زابل، گمرک میلک و بازارچه میلک، گمرک میرجاوه، گمرک بازارچه میرجاوه، گمرک چابهار، گمرک منطقه‌آزاد چابهار، گمرک پیشین و بازارچه پیشین. همچنین این استان هفت بازارچه مرزی فعال دارد که از این میان پنج بازارچه میرجاوه، پیشین، جالق، کوهک و ریمدان با پاکستان مرز مشترک دارند و 2 بازارچه میلک و گمشاد در مرز مشترک با افغانستان قرار دارند. این بازارچه‌ها نقش بسزایی در رونق اقتصادی منطقه و مبادلات بازرگانی با کشورهای همسایه ایفا می‌کنند.

در جدول زیر می‌توان هر یک از رویه‌هایی که در گمرکات استان سیستان و بلوچستان انجام می‌شود را مشاهده نمود.

ترخیص کالا در زاهدان تماس با ما 09152061630

گمرک زاهدان:

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌نمایید تمامی امور مربوط به صادرات قطعی، واردات قطعی، ورود موقت، خروج موقت، ترانزیت خارجی، کارنه و امور مسافری در گمرک زاهدان انجام می‌پذیرد. همچنین گمرک زاهدان در زمره گمرکات تخصصی جهت واردات پارچه قرار دارد.

اقلام عمده صادراتی گمرک زاهدان:

مهمترین کالاهایی که در سال 1397 از گمرک زاهدان صادر شده و بیشترین ارزش دلاری را به خود اختصاص داده‌اند عبارتند از: فرآورده‌ها و مشتقات نفتی و گازی، سیمان پوزولانیک، شکلات، خرما، انگور خشک کرده یا تیزابی، ریسمان از پلی اتیلن یا پلی پروپیلن، پودرها و مایع‌های شستشو و پاکیزگی، شامپوها، آب‌میوه‌های تغلیظ شده، بیسکوییت، نان، سبزیجات، تخم گشنیز، آلو خشک، عناب تازه، شیرینی و مربا. این کالاها 0.23%  ارزش دلاری کل کالاهای صادراتی ایران در سال 1397 را تشکیل می‌دهند. چنانچه می‌خواهید بدانید که این کالاها به چه مقاصدی و به چه میزان صادر شده‌اند فایل مربوط به لیست اقلام عمده صادراتی گمرک زاهدان را دانلود نمایید.

اقلام عمده وارداتی گمرک زاهدان:

بر مبنای آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال 1397 کالاهای زیر در گمرک زاهدان ترخیص شده‌اند: برنج از مبدا پاکستان، کنجد از پاکستان، امارات متحده عربی و روسیه، ماشین‌آلات آسیاب و عمل‌آوری غلات از ترکیه و پارچه از پاکستان و چین. این اقلام 0.25% ارزش دلاری کل کالاهای وارداتی به ایران را شامل می‌شوند. جهت دسترسی به لیست اقلام وارداتی گمرک زاهدان می‌توانید آن را دانلود نمایید.

مشخصات گمرک زاهدان:

پورتال گمرک زاهدان: https://zahedan.irica.ir/

آدرس گمرک زاهدان:  زاهدان، بلوار شهید مطهری، روبه‌روی بیمارستان نبی اکرم (ص)

شماره تلفن گمرک زاهدان: 33239495-054 و 33229494-054

کد گمرک زاهدان: 55100

مدیر کل گمرک زاهدان و ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان: رضا راستی

 

گروه بازرگانی ترخیص‌لاین با در اختیار داشتن نماینده دائمی و مستقر در گمرک زاهدان این امکان را دارد تا نسبت به ترخیص کالای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و کمترین هزینه اقدام نماید. همچنین ما این امکان را داریم تا کالای شما را در تفتان، کویته و یا دالبندین تحویل داده و یا از پاکستان به ایران از طریق زمینی و دریایی حمل کنیم و یا نسبت به تامین آن در پاکستان اقدام نماییم. شما می‌توانید از قسمت تماس با ما با کارشناسان ترخیص‌لاین ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.